Środki ochrony roślin vs Środki owadobójcze

Wiele osób nie wie ale istnieje różnica między Środkami ochrony roślin a Środkami owadobójczymi. Dziś będziemy starali się wam przybliżyć tą różnice i na co tak naprawdę trzeba zwracać uwagę przy wyborze różnego rodzaju środków z tych dwóch grup. Niby podobne kategorie a jednak od siebie różne zapraszamy do lektury.

Środki owadobójcze

Przede wszystkim musimy oddzielić grupę w której znajdują się środki ochrony roślin od grupy środków owadobójczych choć w jednym i drugim zagadnieniu taka kategoria też jest. Przede wszystkim środki owadobójcze są stosowane na insekty które pojawiają się w naszym codziennym życiu. Zaczynając od karaluchów, pluskiew kończąc na owadach latających m.in. komary czy muchy np.

Najważniejszą informacją jest że z grupy środków owadobójczych preparaty nie zaliczają się do środków ochrony roślin. Te drugie stosuje się w ogrodach na kwiaty czy warzywa mają inną rejestrację inne substancje więc nie są w ogóle do siebie podobne.

Jak wybrać środki owadobójcze?

Musimy zwrócić uwagę na problem jaki mamy. Może on być w mieszkaniu czy magazynie wtedy stosujemy środki owadobójcze które są na insekty pełzające lub latające do stosowania np. w miejscach użyteczności publicznej. Wtedy mamy pewność że środek zadziała. Kategorycznie nie możemy stosować środka owadobójczego z grupy środków ochrony roślin w domu. Nie robimy oprysku mieszkania np. na mrówki czy rybiki gdyż te preparaty nie zadziałają, mają inne substancje i mogą być szkodliwe. Kiedy problem istnieje na kwiatku czy krzewie wtedy stosujemy środki ochrony roślin grupa Środków owadobójczych (jeszcze istnieją środki grzybobójcze ale my skupiamy się na tej pierwszej kategorii). Stosując odpowiedni preparat na szkodnika (opuchlak, mszyca, przędziorek) jesteśmy wstanie całkowicie uratować swoje rośliny w domu czy w ogrodzie. Oczywiście preparaty na insekty w tym przypadku nie zadziałają.

Przykładowy preparat owadobójczy ze środków ochrony roślin:

Owadobójcze

Deltam 2x5ml

Podsumowując krótką podpowiedź jak odróżniać od siebie te dwie bardzo podobne kategorie na początku musimy zaobserwować intruza naszego domu lub ogrodu a potem dobrać do tego preparat. Jeśli Państwo macie wątpliwości zawsze służymy pomocą i radą. Dużo klientów którzy nie są pewni lub nie wiedzą przynoszą nam listek lub robią zdjęcia owada wtedy jesteśmy w stanie dopasować preparat do danego szkodnika.